Suupiste Lehtkapsa krõpsud

 4.00

Hetke hittköögivili maailmas – roheline lehtkapsas

Mineraalainesisalduselt on lehtkapsas köögiviljakultuuride seas spinati kõrval esimeste hulgas. Rohkesti sisaldab see vili kaaliumi, kaltsiumi, fosforit ja rauda, mille imendumisele aitab kaasa rohke C-vitamiin. Ka on lehtkapsas karotenoide ja foolhapet. Proteiinisisalduse poolest on ta nagu rooskapsaski teistest kapsastest kaugelt üle. Seejuures on lehtkapsas leiduvad valgud tänu suhteliselt suurele lüsiini- ja trüptofaanisisaldusele bioloogiliselt palju suurema väärtusega, kui seda on pead moodustavate kapsateisendite omad.

Pärmihelbed ehk maitsepärm

Pärmihelbeid on nimetatakse ka supertoiduks, kuna sisaldavad palju toitained. Helvestes on rohkelt B-grupi vitamiine, foolhapet, seleeni , kroomi ning tsinki. 100g toodet sisaldab 51,1 g valku. Gluteenivaba.

Laost otsas

Kirjeldus

1. Ettevalmistused

Eelsoojenda ahi 200 C. Pese lehtkapsas jooksva vee all, kuivata. Eemalda varred ning rebi lehed ampsu suurusteks tükkideks.

2. Maitsesta

Aseta kaussi, vala üle võimalikult vähese õliga, et segades kõik lehed sellega kokku saaksid. Pigem vähem kui rohkem õli, kuna muidu jäävad krõpsud pehmed. Raputa peale pool kaasa pandud maitsepärmi helbeid.

3. Küpseta

Aseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ühtlaselt laiali ning lisa ülejäänud maitsepärmi helbeid. Küpseta ahjus umbes 5-8 minutit, kuni lehtkapsas on krõbe.

4. Serveeri

Krõbista ja jaga sõbraga.

Lisainfo

kcal

22.36

Allergeenid

puuduvad

Valmistamisaeg

10-15 minutit

Toidukott sisaldab

,

Vaja läheb