Tahaks midagi näksida?

Toome sinuni 5 kõige rohelisemat suupistet, mida võid õhtul täie rahuga teleri ees krõmpsutada.

  1. Kurk on üks meie tavalisemaid köögivilju ja enamik inimesi seda ka sööb sisaldades kõigest 10,3 Kcal. Kurk sisaldab kasulikke toitaineid – rikkalikult A-, B- ja C-vitamiini. Mahlapressiga saad kurgist, spinatist ja porgandist tõeliselt tervisliku kokteili. Lisaks on kurgis rikkalikult kaaliumi, mis mõjub positiivselt südamele ja veresoontele.
  2. Varsseller on üks madalaima kalorisisaldusega toiduaineid.Ühes sellerivarres on ca 2 kilokalorit, see on praktiliselt rasvavaba ning seetõttu ideaalne snäkk. Varsselleris on palju antioksüdante. Selles leidub C-vitamiini, kaaliumit ja rauda.
  3. Kodumaine supertoit kapsas sisaldab väga palju väärtuslikku – rida vitamiine, mitmeid mineraalaineid, kõvasti kiudaineid, märkimisväärselt bioaktiivseid ühendeid ja palju muud kasulikku.
  4. Brokoli sisaldab palju vitamiine ja mineraale, kuid kõige silmapaistvamaks võib pidada selle tumerohelise köögivilja C-vitamiini sisaldust. Näiteks 100 grammis brokolis on tervelt 89,2mg C-vitamiini. Kui seda võrrelda näiteks sidruniga, millel on 100 grammis 53mg C- vitamiini. 100 grammis brokolis on Sinu päevane C-vitamiini kogus! Lisaks sisaldab spargelkapsas ka D-vitamiini, kaltsiumi ja K-vitamiini, mis on kasulik tervetele luudele.
  5. Rooskapsas – kapsaste kuninganna, sisaldub rohkem valke kui enamikus aedviljades, parasjagu rauda ja A-vitamiini. Peale raua on piisavalt ka teisi mineraalaineid, eeskätt kaaliumi.

Dinee menüü lehelt leiatavad tooted sisaldavad samuti mitmekülgseks toitumiseks vajalikku.

Head krõmpsutamist!